Osnovna škola Gradište

OBAVIJESTI

Školska knjižnica - UPUTE

Autor: Administrator , 6. 5. 2020.

UPUTE ZA RAD ŠKOLSKE KNJIŽNICE

Naša knjižnica bit će otvorena ponedjeljkom, srijedom i svaki drugi petak ( ovaj petak, 8.5. knjižnica radi), u vremenu od 8,00 do 12,00 sati.

Učenici koji samo vraćaju pročitane knjige, mogu ih odložiti u kutiju ispred ulaza u školu, U knjige obavezno staviti papirić s imenom i prezimenom. Ako učenik želi posuditi novu knjigu, treba pozvoniti i pričekati . Za one koji posuđuju knjige vrijede sljedeća pravila:

- kada jedan korisnik izađe, sljedeći može ući,

- korisnik vraća građu na predviđeno mjesto u plastičnu košaricu ili kutiju, a nakon svakog vraćanja građe knjižničar dezinficira radnu površinu,

- vraćenu građu knjižničar treba najprije razdužiti,

- korisnik ne ulazi u prostor između polica s građm

- knjižničar donosi i izdaje građu

Učenici koji ne pohađaju nastavu mogu doći u knjižnicu posuditi knjigu pri čemu vrijedi pravilo „jedan po jedan“ ulaska u knjižnicu.

Vraćanje i posudba veće količine građe može se organizirati u suradnji s učiteljima i nastavnicima, npr.: za niže razrede OŠ učitelji mogu dostaviti knjižničaru popis naslova, a knjižničari ih pripreme i za svakog učenika pohrane u zasebnu zatvorenu vrećicu.

Do kraja nastavne godine svi učenici obavezno  trebaju posuđene knjige vratiti u knjižnicu.

Knjižničarka škole S. Lučić

Datum i vrijeme
« Svibanj 2021 »

Novi, osvježeni izgled dvorane i prizemlja škole mi se:

CMS za škole logo
Osnovna škola Gradište / Kolodvorska 27, HR-32273 Gradište / www.os-gradiste.skole.hr / ured@os-gradiste.skole.hr