OŠ Gradište - posljedice nevremena i sanacija, dolazak učenika

Autor: Administrator , 26. 8. 2023.

Par obavijesti vezanih uz OŠ Gradište.

Kao što je mnogima poznato naša škola pretrpjela je znatnu štetu (najveću od svih škola u našoj županiji) tijekom nevremena koje nas je zadesilo 19. i 20. srpnja 2023. Prvih 10-ak  dana bila nam je isključena i struja kao mjera opreza.

Nakon svega organizirano je čišćenje tavanskog prostora i uklanjanje svega što se još moglo spasiti od svake slijedeće kiše.

Nadležnost za pronalazak građevinske tvrtke koja će raditi sanaciju svega je u rukama osnivača škole, a u našem slučaju to je Vu. –srijemska županija. S obzirom da je osim naše škole nastradalo još 25 osnovnih škola u našoj županiji teško je bilo pronaći u kratkom roku izvođača radova koji može uraditi zahtjevnu sanaciju kao što je potrebna na našoj školi. Osim toga, iako se išlo ubrzanim postupkom javne nabave sve zajedno je potrajalo oko mjesec dana.

U međuvremenu očišćen je okoliš škole te je saniran tavanski prostor na način da je postavljena hidroizolacija koja ne dozvoljava prodiranje vode nakon novih padalina u prostorije škole. To je mjera koja je poduzeta dok se ne pokrije krov škole.

Sami radovi na krovu škole i dvorane trebali bi započeti do početka školske godine. Uvjereni smo da će svi učenici moći pohađati nastavu u školskoj zgradi.

Bitno je da još jednom pokažemo svoje razumijevanje i ljudskost u ovim trenucima koji su bili ili još uvijek jesu teški za sve nas, žitelje Gradišta.

Potrebno je osigurati da svaki učenik može bez bojazni doći u školu (školsku zgradu) i na tome se radi do samog početka nastavne godine.

Unatoč svemu svi poslovi u školi odrađivani su redovno te su udžbenici i ostali nastavni materijali za učenike naručeni i čekat će ih u školskim klupama.

Znamo da su mnogi zabrinuti ili su bili zabrinuti zbog stanja škole, ali školska administracija je radila sve što je u njezinoj ovlasti kako bi učenici 4.9. sjedili u školskim klupama. Odrađivani su sastanci, sjednice, dogovarane sanacije i sve ostalo što je bilo zatraženo od strane osnivača.

Ono što je sada sigurno je da učenici naše škole neće pohađati nastavu nigdje izvan Gradišta.

Ako bilo tko ima još dodatnih pitanja oko bilo čega vezanog za ranije napisano, može se slobodno javiti u tajništvo škole ili poslati svoj upit na mail škole. Izvoditi zaključke bez poznavanja cijele problematike uvijek je upitno.

Hvala svima na razumijevanju.

« Svibanj 2024 »

Osnovna škola Gradište / Kolodvorska 27, HR-32273 Gradište / www.os-gradiste.skole.hr / ured@os-gradiste.skole.hr